تحصیل jv

مجتمع آموزشی 22 بهمن آنکارا

مقدمه

یکی از دغدغه های مهم هر پدر و مادری هنگام مهاجرت به خارج از کشور ، تحصیل و آینده فرزندانشان در کشور مورد نظر می باشد(تحصیل در ترکیه). یکی از کشور هایی که همیشه در طول تاریخ تعداد زیادی از مهاجرین ایرانی را پذیرش می کند، ترکیه است.ترکیه سالانه پذیرای بخش زیادی از افراد جویای کار و علاقمند به تحصیل در این کشور است .

یکی از بهترین راه ها برای اطمینان بیشتر والدین تحصیل آن ها در مدارس مخصوص ایرانی ها در ترکیه است . مشاورین ارشد توران گشت برای معرفی این مدارس به علاقمندان مهاجرت به ترکیه اقدام به نگارش این مقاله نموده و به موضوعات مهمی نظیر شرایط و نحوه تحصیل در مدرسه ایرانی ها در کشور ترکیه پرداخته اند. در این مقاله، هزینه تحصیل در ترکیه و مدارس بین المللی آن را مطرح می کنیم.

بررسی مدرسه ایرانی ها در ترکیه

کشور ترکیه از شرق با کشور های ایران ، جمهوری آذربایجان ، ارمنستان ، و از جنوب شرقی با عراق و سوریه و از سمت شمال غربی با بلغارستان و یونان همسایه است.

ترکیه با مساحت ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع سی و هفتمین کشور از نظر وسعت به حساب می آید. این کشور از نظر آب وهوایی کوهستانی و سرد و تقریبا پر باران است . جمعیت این کشور حدود ۷۷ میلیون نفر است که اکثر آن ها مسلمان سنی هستند. مدرسه ایرانی ها در ترکیه  دارای ابتدایی و متوسطه است که از سوی دولت تامین بودجه شده و مدیریت می شوند.

تحصیل در مدارس ترکیه کاملا رایگان ، اجباری و به مدت 12سال است. البته تعدادی مدارس بین المللی در این کشور وجود دارد که دانش آموزانی را که همراه والدین خود به این کشور مهاجرت نموده اند، می توانند در این مدارس تحصیل کنند.

مدرسه ۲۲ بهمن آنکارا

یکی از مدرسه های ایرانی ها در ترکیه  که در سه مقطع تحصیلی ابتدایی ، متوسطه و دبیرستان تدریس می کند،  مدرسه 22بهمن آنکارا است. زمان ثبت نام در این مدرسه از اول تیر ماه هر سال تحصیلی است. برای ثبت نام در این مدرسه ارائه مدارک خاص هر مقطع تحصیلی الزامی است.

مدارک لازم جهت ثبت نام در مدرسه ۲۲ بهمن آنکارا

  • اصل کپی شناسنامه
  • کارت اقامت معتبر
  • اصل پاسپورت معتبر
  • پرداخت هزینه ثبت نام
  • کارنامه تحصیلی سال قبل
  • دفترچه سلامت
  • تکمیل فرم های ثبت نام و تعهد های انضباطی

هزینه تحصیل در مجتمع آموزشی ۲۲ بهمن آنکارا

هزینه تحصیل در این مدرسه بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل در این مدرسه به دو سبک کامل و اقساطی قابل پرداخت است . شهریه تحصیل در مقطع ابتدایی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار ، در مقطع متوسطه اول ۷۰۰ تا ۸۰۰ و در مقطع متوسطه دوم ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد .

نظام آموزشی مدرسه ایرانی ها در ترکیه

نظام آموزشی حاکم در مدارس ایرانی ترکیه مانند نظام آموزشی در مدارس ایران می باشد و حتی همان کتب درسی در مدارس ایران درون این مدارس تدریس می شوند . البته به دلیل کم بودن تعداد متقاضیان برای تحصیل در این مدارس ، مدارس به صورت مختلط می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *