تحصیل در آنکارا

مزایای تحصیل در ترکیه و شرایط تحصیل دانشجویان خارجی

مقدمه

تحصیل در ترکیه، موضوعی که فکر بسیاری از دانشجویانی را که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند،مشغول کرده است. ما به شما کمک می کنیم تا درباره این موضوع در کشور ترکیه بیشتر بدانید.

تحصیل در ترکیه

ترکیه کشوری با دانشگاه های بسیار است و در مجموع 193 دانشگاه  دارد. (از سال 2017) تعداد موسسات آموزش عالی به طور مداوم در حال افزایش است.چون این کشور بسیار پویا و فعال است که فرصت های بسیاری را برای دانشجویان مشتاق برای تحصیل از سراسر جهان فراهم می کند.

ترکیه فرصت های بسیاری را برای دانشجویان مشتاق از سراسر جهان فراهم می کند. ما همه چیز را در مورد تحصیل در ترکیه برای شما گردآوری کرده ایم که در مورد موضوعاتی مانند مدارک تحصیلی شما و هزینه تحصیل در ترکیه صحبت خواهیم کرد. مباحثی مانند مطالعه زبان ها نیز در بحث امروز ما است.

مزایای تحصیل در ترکیه

وقتی در مورد تحصیل در ترکیه صحبت می کنیم، بیشتر اوقات این سؤال پیش می آید: چرا باید در ترکیه تحصیل کرد؟ مزایای این کار چیست؟

ترکیه مکانی ایده آل برای زندگی است. سرزمینی که فرهنگ ها، مذاهب مختلف، افراد مختلف و شیوه های زندگی متفاوت با آن اقدام می شود.

کشور ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. تحصیل در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها با همان سطح تحصیلات ولی نسبتاً ارزان است.

در این باره می توان گفت که هزینه های ماهانه به نصف کاهش می یابد و هزینه مسکن و غذا ارزان تر است.

از سال 2001 ، ترکیه بخشی فعال در آموزش عالی اروپا بوده است. این بدان معناست که دانشجویانی که در ترکیه فارغ التحصیل شده اند دارای یک مدرک معتبر جهانی هستند. از طریق “فرآیند بولونیا” ، مدرک های اخذ شده در ترکیه بسیار معتبر در سراسر جهان است.

با تحصیل در ترکیه می توانید به دلیل داشتن مدرک معتبر بین المللی خود در شرکت های بین المللی در داخل یا خارج از ترکیه فرصت های شغلی خوبی داشته باشید.

شرایط و ضوابط

شرایط تحصیل چیست؟

  1. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید در آزمون Y examinationS دانشگاه های انفرادی شرکت کنید. امتحانات دانشگاه های منتخب در چندین دانشگاه معتبر است.
  2. آزمون YÖS در دانشگاه استانبول تقریباً در همه دانشگاه ترکیه معتبر است.
  3. دانشجویان باید حداقل 3 سال از آخرین تحصیلات خود را در خارج از ترکیه و یا قبرس شمالی گذرانده باشند.
  4.  3 مدرک آخر آن ها باید در خارج از ترکیه اخذ شود.
  5. شما ممکن است یک شهروند در ترکیه باشید ، اما ممکن است مدرک دبیرستان را در ترکیه اخذ نکرده باشید. هر کسی که حداقل 3 سال در خارج از ترکیه مدرسه خود را ادامه داده اند.
  6. شهروندان ترکیه نیز ممکن است امتحان YÖS را بدهند و تحصیل را شروع کنند.
  7. کلیه شهروندان دیگر نیز در امتحان YÖS مجاز هستند.

هزینه های تحصیل

هزینه تحصیل چقدر است؟ این سؤال توسط بسیاری از دانشجویان مطرح می شود. نه تنها دانشجویان به این موضوع اهمیت می دهند بلکه در بیشتر موارد والدین و سایر اعضای خانواده می خواهند از هزینه تحصیل و شهریه آن ها که باید بپردازند اطلاعات بیشتری کسب کنند. صحبت در مورد شهریه، کمک های مالی و بورس تحصیلی نیز نقش مهمی در انتخاب دانشگاه دارد.

هزینه های زندگی

ترکیه یکی از ارزانترین کشورها برای زندگی و تحصیل است. در مقایسه با آلمان، هزینه اجاره در این کشور ارزان تر است. مواد غذایی نیز معمولاً ارزان تر از نمونه آن در آلمان و اروپا است.

ترکیه چندین گزینه اقامتی را ارائه می دهد: به عنوان یک دانشجوی خارجی، در اکثر موارد، زندگی در محوطه خوابگاه های خود دانشگاه راحت ترین روش است. همچنین امکان پیوستن به محیط و شهر های ترکیه نیز وجود دارد.

(هزینه اجاره حدود 500.00 TL – که به مبلغ 120.00 € است). بسیاری از دانشجویان در طول آموزش از فرصت های شغلی پاره وقت بهره مند می شوند. صحبت کردن به یک زبان خارجی مانند انگلیسی یا آلمانی دارای مزیت های زیادی است.

عموماً تحصیل در این کشور چه مدت طول می کشد؟

دوره تحصیل استاندارد، مانند سایر کشورهای جهان، مانند لیسانس 4 سال است.

دندانپزشکی: 5 سال

دارو سازی: 6 سال.

دامپزشکی: 5 سال.

قانون: 4 سال

کلیه برنامه های مهندسی: 4 سال

زبان تدریس دانشگاه ها

بیشتر دانشگاه ها برنامه درسی دو زبانه دارند.

اولین و دومین زبان در ترکیه به ترتیب ترکی و انگلیسی است، در بعضی دانشگاه ها نیز زبان آلمانی و فرانسوی نیز به عنوان یک زبان علمی ارائه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *