خانه گرفتن در ترکیه

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید هنگام رفتن به ترکیه به آن توجه کنید خانه گرفتن در ترکیه می باشد. برای خانه گرفتن در ترکیه 4 انتخاب محل زندگی پیش رو دارید که در زیر تشریح شده اند. با توران گشت همراه باشید:

هتل ها

بسیاری از مردم که به ترکیه می آیند و قصد اقامت دراز مدت را دارند از زندگی در یک هتل شروع خواهند کرد. این کار به آنها این فرصت را می دهد تا به اطراف با دقت نگاه کنند و جاهایی که تا بحال ندیده بوده اند را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که دقیقا می خواهند کجا زندگی کنند و چه نوع ملکی داشته باشند. زندگی درهتل شاید یک گزینه گران قیمت باشد اما هتل های زیادی هم وجود دارند که برای افرادی که قصد اقامت برای چند ماه یا بیشتر را دارند نرخ های خیلی خوب پیشنهاد می کنند مخصوصا اگر تخفیف فصلی هم داشته باشند. در هر مورد، قیمت هتل هرچه قدر هم که باشد، خیلی ارزان تر از این است که تصمیم عجولانه بگیرید که در یک ملک نامناسب در یک محله نامناسب زندگی کنید.سال های گذشته، در بازار یک جایگزین به جای هتل بوجود آمد که این جایگزین یک آپارتمان بود که به اندازه هتل زیبا هم بود و بطور موقت اجاره می شدند. به عبارت دیگر برای یک شب یا یک هفته اجاره می شدند. شرکت هایی مثل Airbub و HomeAway مکان های این چنینی زیادی را در ترکیه پیشنهاد می دهند.
اجاره نامه های کوتاه مدت هیچ قانون خاصی برای اجاره نامه های کوتاه مدت وجود ندارد. هم برای اجاره نامه های مسکونی و هم اجاره نامه های تجاری، شما میتوانید یک قرارداد ده ساله امضا کنید و حتی اگر شما به عنوان یک مستاجر یک توافقنامه یکساله امضا کنید، قانون به شما اجازه تمدید خودکار قرارداد به مدت ده سال می دهد به شرطی که به مفاد قرارداد مثل پرداخت به موقع قرارداد عمل کنید. امروزه در سواحل ترکیه، هرنوع اجاره نامه کوتاه مدت (روزانه و هفتگی) مرسوم می باشد. ما به آنها اجاره نامه های فصلی می گوییم. اما، هنوز هیچ قانونی برای رویایی با این موضوع نداریم، به علاوه آنها برای اداره مالیات یک فعالیت تجاری محسوب می شود و این مسئله بیشتر باعث نگرانی صاحبان املاک می باشد تا اجاره شخصی.

سرایداری

یکی دیگر از روش های خانه گرفتن در ترکیه سرایداری است که یک جایگزین جالب برای اجاره کوتاه مدت نگهبانی از خانه (سرایدار) می باشد. خانواده های زیادی هستند که دوست دارند وقتی درخانه خودشان نیستند (معمولا مهاجران) کسی مثل خودشان در ملک آنها زندگی کند. اغلب اوقات انگیزه آنها از این کار این است که وقتی درخانه نیستند کسی باشد هم از حیوان خانگی آنها مراقبت کند هم خانه آنها را از دست دزدان حفظ کنند. این فرصت ها در روزنامه های محلی یا در وبسایت mindmyhouse.com تبلیغ می شوند. همچنین در اینجا شما می توانید به عنوان شخصی که دنبال فرصت سرایداری می گردد نام نویسی کنید. معمولا، تنها تعداد کمی هستند که دنبال سرایداری هستند اما ارزش دارد که پیگیری کنید. انتظار نداشته باشید که برای این کار مبلغی به عنوان دستمزد دریاقت کنید، مگر اینکه شما کار باغبانی یا نگهداری از استخر را انجام بدهید. برخی اقات همچنین از شما انتظار دارند که در زمانی که ساکن خانه اید قبوض برق و گاز و… را پرداخت کنید.

جابجایی خانه

جایگزین جالب اما نادر دیگر برای اجاره جابجایی خانه می باشد. این جایگزین ازاین قراراست که شما اجازه می دهید یك نفر از خانه شما استفاده کند و آنها نیز اجازه می دهند از خانه آنها استفاده کنید. اگر یک ملکی در کشور خود نگه داشته اید، بهترین راه این است که از آن استفاده کنید تا اجاره بدهید حداقل برای مدتی که یک مکان موقت برای زندگی در ترکیه پیدا کنید. چندین وبسایت مثلhomeexchange.com ، فرصت های جایجایی خانه را لیست کردند. معمولا در هر زمان مشخص ده مورد در ترکیه وجود دارد.

اجاره نامه های دراز مدت در ترکیه

ملک های استیجاری زیادی وجود دارد و اجاره می شوند، معمولا برای یک ملک با کیفیتی که مد نظرتان خواهد بود اجاره پایین می باشد. اجاره نامه های دراز مدت معمولا برای یک یا دو سال می باشد اما بطور خودکار در پایان دوره تمدید می شوند. بسیاری از مردم بخصوص آن دسته که در ترکیه درحال کار هستند یا درحال راه اندازی تجارت هایی می باشند، تصمیم خواهند گرفت که ملک استیجاری بهترین گزینه برای نیازهای دراز مدت آنها خواهد بود، بعد از اجاره کوتاه مدت ممکن است در جستجوی ملک استیجاری دراز مدت باشند. معمولا یک قرارداد امضا شده برای اجاره وجود دارد.

مدت اجاره تنها در شرایط زیر پایان می یابند:

1. که مستاجر به مالک یک اخطار کتبی بدهد. مدت اخطار می تواند در قرارداد ذکر بشود؛ اگر ذکر نشود، یک ماه قانونی خواهد بود.

2. که مالک از مستاجر بخواهد ملک را ترک کند و مستاجر موافق انجام این کار باشد. درصورت عدم وجود علت منطقی مانند آسیب رساندن به ساختمان، یا عدم پرداخت اجاره استفاده غیرقانونی ازملک و غیره قراردادها تا مدت ده سال بطور خودکار تمدید می شوند.

3. طبق حکم قضایی عدم پرداخت اجاره، آسیب به ملک یا استفاده نامناسب از ملک. اگر بین مالک و مستاجر درگیری بوجود بیاید تا دو سال به اضافه چند ماه اضافه تر برای شکایت ادامه خواهد داشت.

اگر تمایل دارید تنها برای چند سال در ترکیه اقامت داشته باید مدت های اجاره یعنی دراز مدت یا کوتاه مدت احتمالا بهترین راه برای شما می باشد چرا که هزینه خرید و فروش یک خانه می تواند فراوان باشد و البته پول هم از دست می رود. برای جزئیات بیشتر درمورد این قراردادها به فصل مربوط به اجاره ملک مراجعه کنید. برای کسی که می خواهد یک تجارت را در ترکیه شروع کند اجاره ملک گزینه بسیار مناسبی می باشد. یافتن سرمایه لازم برای شروع یک تجارت جدید می تواند برای تازه واردها مشکل باشد و شما ممکن است تصمیم بگیرید بهتر است که پول خود را در تجارت سرمایه گذاری کنید تا خرید خانه ای که می خواهید در آن زندگی کنید. زمانی که تجارت موفقیت آمیز شده باشد شما می توانید یک عمارت بخرید.

خرید یک ملک در ترکیه

جذابیت های داشتن یک خانه در ترکیه واضح می باشد. شما می توانید دقیقا چیزی که می خواهید را بخرید حتی در جایی که دوست دارید. شما می توانید براساس نیازهای خود آن خانه را تزیین کنید و تغییر بدهید. ممکن است به این درک برسید که این کار ارزش دارد. اگر وام مسکن برای شما در دسترس می باشد، هزینه بازپرداخت وام شما همین قدر یا حتی ارزان تر چیزی است که می خواهید برای اجاره پرداخت کنید. البته، هنوز ضرر و زیان هایی نیز وجود دارد :

  • مهم تر از همه این است که قیمت ملک می تواند پایین و همچنین بالا بیاید. در واقع از اواخر سال ۲۰۰۰ این اتفاق افتاده است.
  •  قیمت خرید یک ملک (برحسب هزینه ها و مالیات ها) بسیار قابل توجه می باشد: معمولا بین ۸ تا ۱۰٪ قیمت ملک باید مالیات بدهید.
  •  قیمت فروش یک ملک بعد از خرید نیز دارای اهمیت می باشد.
  •  لیر ترکیه درحال حاضر (ماه ژوئن سال 2019) بخاطر آشوب در منطقه دستخوش تغییر می باشد.

بنابراین، اگر قصد شما فقط اسکان کوتاه مدت در یک خانه می باشد و قطعا نمی خواهید یک ملک نامناسب را بخرید و سپس به این نتیجه برسید که بعد از چند سال دوباره قصد برگشت به ترکیه رادارید نباید این هزینه ها را متحمل بشوید.

اجاره به قصد خرید ملک

یکی دیگر از روش های خانه گرفتن در ترکیه اجاره خانه به قصد خرید ملک می باشد. به دلیل بحران مالی در اواسط سال ۲۰۰۰ زمانی که امور بانکی برای آن دسته که قصد خرید یک ملک را داشتند تقریبا غیرقابل دسترس بود، اجاره به قصد خرید در برخی از کشورها کاملا رایج شد. مالکان مشتاق هستند ملک خودشان را بفروشند و از نرخ سود ناچیز باخبر هستند و اگر آنها پولی که از فروش ملک دریافت می کنند را سرمایه گذاری کنند حداقل ۵۰٪ از هزینه فروش فراهم می شود و بقیه هزینه را ماهانه با وام مسکن پرداخت می کنند. معمولا در ترکیه این کار انجام نمی شود.

اسباب و اثاثه

افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند بین کسانی که هیچ اسباب و وسایلی با خود نمی آورند و کسانی که حداقل چند مورد از وسایل و اسباب را با خود می آوردند ۵۰ / ۵۰ هستند. برای اطلاعات بیشتر به بخش قبل در مورد انتقال دارایی و اموال خود مراجعه کنید.
کسانی که هیچ چیز نیاوردند یا کسانی که نیازدارند در ترکیه اسباب و اثاث بخرند، خواهند دید که فروشگاه های لوازم خانگی بسیار زیادی وجود دارد. ترک ها دوست دارند که پول زیادی را صرف خرید اسباب و وسایل کنند و به طور مرتب آنها را جایگزین وسایل قبل کنند. بیشتر اسباب و اثاثه موجود در ترکیه جدید هستند و بیشتر آنها نسبت به اسباب و وسایل چند دهه قبل که سنگین و تراش خورده بودند طراحی مدرن و ساده و دلپسند دارند. مغازه های کمی هم وجود دارند که اسباب و وسایل عتیقه می فروشند، همچنین مغازه های کوچکی وجود دارد که اسباب دست دوم (اما نه عتیقه) می فروشند. این ها ارزش دیدن دارند و این امکان را به شما می دهند که برای یک آپارتمان کوچک بیشتر وسایل را با صد یورو خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *