• نوع دانشگاه
  • شهر
  • رتبه دانشگاه
  • نحوه پذیرش
  • خصوصی
  • چانقری
  • رتبه 108 دانشگاه های ترکیه
  • قبولی در آزمون SAT
دانشگاه کاراتکین در سال 2007 در شهر Çankırı تاسیس شد. این دانشگاه که جزو دانشگاه های دولتی ترکیه به حساب می آید ، از لحاظ رتبه بندی های علمی در رقابت با سایر دانشگاه های برتر ترکیه است .دانشگاه کاراتکین از هشت دانشکده ، هفت کالج ، پنج موسسه و هشت مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است و میزبان دانشجویان در اغلب رشته های دانشگاهی گوناگون است. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان رتبه 3659 و برترین دانشگاه های داخل ترکیه رتبه  79 را کسب کرده است . هم چنین در برنامه تبادل دانشجویی خود با دانشگاه هایی چون فارابی ، مولانا و اراسموس پلاس عضویت دارد .
دانشکده ها 
دانشکده ادبیات
دانشکده علوم بهداشتی
دانشکده علوم
دانشکده مهندسی
دانشکده هنر های زیبا
دانشکده علوم اقتصادی و اداری
دانشکده جنگلداری
دانشکده علوم اسلامی

نحوه پذیرش و ثبت نام در سال 2021-2020

دانشجویان خارجی جهت ادامه ی تحصیل در دانشگاه کاراتکین موظف به شرکت در آزمون SAT  و به دست آوردن امتیاز های برتر هستند . دانشجویان بومی ترکیه نیز موظف به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و سپس مصاحبه حضوری هستند .

امکانات دانشگاه کاراتکین

دانشگاه کاراتکین دارای امکانات زیادی هم چون مجتمع های ورزشی ، خوابگاه ها ، کافه ها ، کتابخانه ها ، سالن های کنفرانس ، مراکز بهداشتی ، مهمانسرا ها ، بانک ، پارکینگ و .. است.  همچنین این دانشگاه از پیشتازان دانشگاه های ترکیه در زمینه ورزش است چرا که مجتمع های ورزشی دانشگاه کاراتکین بیشترین و بهترین امکانات را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. مجتع ورزشی این دانشگاه شامل 8 اتاق آموزش و تمرین است و مساحت فضای داخلی آن 8415 متر مربع اندازه گیری شده است.  دانشگاه کاراتکین امکانات و فرصت های زیادی برای دانشجویان خود در زمینه های مختلف علمی ، ورزشی ، هنری و فرهنگی قرار داده است تا دانشجویان بتوانند در کنار تحصیلات آکادمیک خود به سایر فعالیت های اجتماعی نیز بپردازند . این فعالیت ها همگی در انجمن های دانشجویی دانشگاه که حمایت کامل دانشگاه را در اختیار خود دارد ، انجام می شود .
شهریه های دانشگاه کاراتکین 
شهریه دانشگاه ها با توجه به رشته های تحصیلی متفاوت است . جهت آشنایی بیشتر با رشته ها ، شهریه آن ها و هم چنین اطلاعات بیشتر از دانشگاه کاراتکین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *