دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال 1948 برای تربیت متخصص در حوزه ی پزشکی تاسیس شد .این دانشگاه تنها مختص به رشته ی پزشکی است و در سال 2013 علاوه بر حوزه تخصص ، اجازه و ظرفیت آموزش پزشک عمومی هم به آن اضافه شد.این دانشگاه تا سال 2016 به عنوان دانشگاه دولتی فعالیت می کرد تا اینکه با کودتای اتفاق افتاده در این سال به دانشگاه خصوصی تغییر کرد.
اساتید این دانشگاه همگی استاتید برتر دانشگاه های ترکیه (حاجت تپه و آنکارا) هستند و بیمارستان های این دانشگاه جزو معروف ترین و بهترین بیمارستان های ترکیه است. در این دانشگاه تنها سه رشته پزشکی (عمومی و تخصصی)،فیزیوتراپی و تغذیه تدریس می شود.
دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه از شهریه مناسبی بر خوردار است. شهریه سالیانه آن 12500 دلار است که اگر این هزینه به صورت یکجا به دانشگاه پرداخت شود ،از کل شهریه 10 درصد کم خواهد شد. توران گشت به عنوان تنها نماینده ی رسمی برای دانشجویان ایرانی این دانشگاه ،میتواند برای دانشجویان 10 درصد بورس تحصیلی فراهم کند که به این ترتیب به طور کل از شهریه سالیانه دانشجو 20 درصد کم خواهد شد.
توجه داشته باشید که اغلب دانشگاه ها بورس ها و تخفیفات بالایی را برای دانشجویان اعلام میکنند تا دانشجو به این دانشگاه ها جذب شده و ثبت نام خود را در این دانشگاه ها انجام دهد این در صورتی است که شهریه این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و با اعلام مبلغ بورس ، همان شهریه اعلام شده دانشگاه از دانشجو گرفته می شود به طور مثال شهریه دانشگاه اکان 22000 دلار در سال است و این دانشگاه 50 درصد تخفیف برای شهریه اش اعلام کرده است که در حقیقت با این مبلغ تخفیف، شهریه آن معادل 12000 دلار است.
دانشجو های ایرانی میتوانند تنها با شرط معدل، مدرک دیپلم و گذراندن دوره ی تومر وارد این دانشگاه شوند .
برای آشنایی بیشتر میتوانید وارد سایت اصلی این دانشگاه شوید.
هم چنین برای مشاوره و اقدام برای ثبت نام در این دانشگاه هر چه زود تر با مشاوران ما در ایران و ترکیه تماس بگیرید.

وب سایت دانشگاه

http://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/tr

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *