شرایط تحصیل در مدارس ترکیه

اگر قصد دارید که فرزندانتان را برای تحصیل  به کشور ترکیه بفرستید، بخصوص مدارس بین المللی این کشور که عمدتاً در شهرهای آنکارا و استانبول هستند، با توران گشت همراه شوید تا شرایط و ضوابط تحصیل در ترکیه را برای شما به طور شفاف بیان بکند.

ترکیه از کشورهایی است که رشد و توسعه  پذیری زیادی دارد. در حال حاضر این رشد می تواند در زمینه کسب و کار باشد یا در زمینه تحصیل باشد. یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در دبیرستان های ترکیه برای فرزندانتان، مدارس بین المللی ترکیه هستند.

سیستم آموزشی ترکیه شامل شبکه ای از مدارس ابتدایی و متوسطه می شود که توسط دولت حمایت می شوند. مدارس به طور کلی به دو نوع دولت و خصوصی تبدیل می شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی رایگان  است ولی مدارس خصوصی هزینه بر است. این سیستم آموزشی شامل دوازده سال تحصیلی به شکل 4 + 4 + 4 است که برای 4 سال اول را سطح اولیه و 4 سال دوم سطح دوم است. دوره 4 سال سوم را دوره ثانویه گویند که شامل همان دبیرستان مرحله دوم ما می باشد.

بعد از دبیرستان یا دوره ثانیوه، یعنی بعد از دوازده سال تحصیل ،  به دانش آموز دیپلم اعطا می شود.  سپس برای ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه ، آنها باید برای هر یک از دانشگاه ها امتحانات ورودی بگیرند. برای تحصیل در دبیرستان های ترکیه، باید بدانید که دبیرستان در ترکیه یا خصوصی یا دولتی است. دبیرستان های خصوصی شامل مدارس بین المللی در انگلیس و ترکی و نیز مدارس خصوصی خصوصی ترکیه است.

تحصیل در دبیرستان های ترکیه همانند کشورمان شامل رشته های ریاضیات، فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و فن آوری می باشد. در پایان دبیرستان، یک دیپلم به دانش آموزان داده می شود. زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود .

ثبت نام برای تحصیل در دبیرستان های ترکیه

برای ثبت نام در مدارس ترکیه ای  باید مدارک آموزشی و اقامتی داشته باشید. هزینه ثبت نام بر اساس مدرسه و امکانات آن متفاوت می باشد . همچنین هزینه تحصیل یا به صورت کامل و یا قسطی می باشد . یکی دیگر از شرایط تحصیل در ترکیه ، اقامت داشتن والدین در ترکیه می باشد . همچنین معادل سازی مقطع تحصلی دانش آموزتان باید قبل از ثبت نام انجام بگیرد .

شرایط تحصیل در مدارس ترکیه

شرایط ثبت نام در مدرسه ایرانیان (استانبول و آنکارا)

به طور کلی، مدارس ایرانی در کشورهای دیگر، از جمله ترکیه، تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و علم ایران و تحت قوانین ایران کار می کنند. البته برای تدریس در این مدارس، معلمان با تجربه و با تجربه ما که موفق به انجام آزمایشات مختلف شده اند استفاده می شود. بنابراین سطح دانش علمی مدارس ایران در خارج از کشور تا حدودی تضمین می شود.

مدرسه ایرانیان در ترکیه در سه دوره به زبان فارسی دانش آموز می پذیرد . مدرسه ایرانیان در ترکیه تحت نظارت وزارت امور خارجه ایران قرار دارد و نظام آموزشی آن دقیقا همانند ایران است و آموزش در این مدرسه به زبان فارسی است. برای زمان ثبت نام، شما می توانید اولین مدرسه ایرانی در شهر خود در ترکیه یا شهر که در آینده در آن زندگی می کنید را ببینید. اگر می خواهید در ترکیه بمانید بهتر است فرزندتان را به مدارس ترکیه بفرستید تا با فرهنگ و جامعه در ترکیه آشنا شوید. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این مدارس شامل گذرنامه، گواهی نامه اقامت و پیشینه تحصیلی یا شرایط تحصیلی دانش آموز است که باید توسط اداره آموزش و پرورش منطقه / منطقه تأیید شود.

مدارس ایرانی در ترکیه:

  1. مدرسه استانبول در مقطع ابتدایی تا متوسطه (مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول)
  2. مدرسه آنکارا (مجتمع آموزشی 22)

نکات ضروری برای ادامه تحصیل در دبیرستان های ترکیه

۱- برای شروع یا ادامه تحصیل دانش آموز در ترکیه، اولیا دانش آموز میبایست دارای یکی از انواع اقامت های ترکیه باشند ۲- قبل از ثبت نام میبایست معادل سازی (Denklik) مقطع تحصیلی دانش آموز انجام شود. ۳- سپس امور اقامتی دانش آموز از طریق اداره امنیت پیگیری و میبایست کدملی (TC Kımlık) ترکیه برای دانش آموز دریافت گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *