هزینه زندگی در ترکیه

به طور کامل به این بستگی دارد که می خواهید چگونه زندگی کنید.  زندگی در ترکیه برای یک فرد ترک معمولی: مصرف برندهای داخلی سبزیجات و گوشت تازه و صرفه جویی در مصرف آب و برق به او اجازه می دهد تا زندگی ارزانی داشته باشید. زندگی به عنوان یک غربی: استفاده کامل از تهویه مطبوع، راه اندازی یک استخر بزرگ، مصرف برند های مورد علاقه، نسبت به وطن خودتان می تواند بسیار گران قیمت تر باشد. هزینه ها به جایی که زندگی می کنید بستگی دارد .
فروشگاه ها و خرید نوشته شده توسط جان هاول مغازه ها هنوز هم سنت خرید مواد غذایی و سایر کالاها از مغازه های کوچک وجود دارد، اما سوپر مارکت های بزرگ وارد عرصه بازار شده اند. مانند شرکت های میگروس ( که متعلق به والمارت می باشد) درهمه جا هستند و البته به دلیل قیمت پایین و طیف وسیعی از محصولات بسیار محبوب هستند.

خرید آخر شب ها

اکثر مغازه ها در تابستان از ساعت 10 صبح تا 8 شب باز هستند و در زمستان از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر باز می باشند اما در روزهای یکشنبه تعطیل می باشند. مراکز خرید بزرگ از ساعت 10 صبح تا 10 شب در هفت روز هفته باز هستند.

بار ها

اگرچه ترکیه یک کشور اسلامی است، اما بار های زیادی دارد. بیشتر روستاهای کوچک حداقل یک بار دارند. شهر های بزرگ ده ها و صده ها بار دارند. برخلاف این، در میان کشورهای دنیا هیچ کشوری به اندازه ترکیه مشروب مصرف نمی کند. مقررات برخی از مهاجران و بسیاری از گردشگران جوان باعث شده است تا نظرات مخالف زیادی در مطبوعات مطرح شود.

رستوران ها

ترک ها بخصوص در شهر های بزرگ، در بیرون غذا می خوردند. این بخشی از فرهنگ آنهاست. هم به عنوان یک زوج، گروه دوستان هم به عنوان کل خانواده، آنها بیشتر رستوران ها را پر می کنند. مکان هایی که آنها نمی روند رستوران های توریستی می باشد که آنها در آنجا احساس می کنند کیفیت غذا پایین و قیمت ها بالا می باشند. در ترکیه سرآشپزهای زیادی وجود دارد. از بهترین ماهی محلی و سنتی و گوشت، تا غذای های رستوران های ایتالیایی، چینی، ویتنامی، برزیلی و حتی استرالیایی، در این رستوران ها یافت می شوند. با دوستان ترک خود صحبت کنید تا رستوران عالی برای خوردن پیدا کند. به یاد داشته باشید که زمانی که یک ترک تصمیم می گیرد برای صرف غذا به بیرون برود، اولین سوال همیشه این است آیا می خواهی ماهی بخوری یا گوشت. بسته به انتخاب شما، رستوران نیز انتخاب می شود. بسیاری از رستوران های ماهی غذا با گوشت قرمز یا برعکس ندارند. البته، قیمت های رستوران متنوع می باشد اما شما می توانید یک غذای ساده را در رستوران کمتر ۲۵دلار آمریکاپیدا کنید.

هزینه های زندگی در ترکیه

ایده زندگی در ترکیه

ایده زندگی دائم یا موقت در ترکیه هنوز در ذهن بسیاری از مهاجران  است ، اما سؤالی که توسط خیلی ها پرسیده می شود ، این است که هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟ از جمله خانه ، مراقبت های بهداشتی ، هزینه های جاری از قبیل برق و ملزوماتی مانند مواد غذایی و رفت آمد،ما در این مقاله سعی کردیم همه موارد ضروری هزینه زندگی در ترکیه را برای شما ذکر کنیم.

املاک: برای خرید یا اجاره

دفتر آمار ملی انگلستان می گوید میانگین قیمت املاک در انگلیس به 288،000 پوند رسیده است. برای چنین هزینه ای ، شما به راحتی می توانید چندین شهر ارزان قیمت در شهرهای ساحلی ترکیه Didim ، Marmaris ، Fethiye و Kusadasi خانه خریداری کنید …

یک آپارتمان دو خوابه در Didim در سواحل اژه ترکیه به طور متوسط ​​حدود 35000 پوند ، – 40.000 پوند می باشد در حالی که در کلان شهر شلوغ استانبول که در موقعیت مکانی برتر کشور قرار دارد ، قیمت ها در سه ماهه آخر سال 2015 با 25 درصد افزایش به فروش می رسند.

تفاوت گسترده قیمت ملک با توجه به منطقه همچنین در مورد اجاره با آپارتمان سه تخته در Didim به طور متوسط ​​در حدود 650 لیر یا 160 پوند در ماه است.

شرکت های توسعه املاک در ده سال گذشته تعدادی از آپارتمان ها و خانه های واقعاً زیبا را در مارماریس و برخی از ویلاهای بسیار زیبا با استخرهای خصوصی طراحی کرده اند. قیمت فروش آپارتمان سه خوابه بین 95.000 پوند – 110.000 پوند است. و همچنین قیمت ویلا برای فروش  165.500 پوند – 212.500 پوند می باشد.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های ماهانه یک خانه در ترکیه

ارقام زیر از هزینه های جاری یک ملک سه خوابه در شهر تفریحی Didim گرفته شده است.

  • – آب: متوسط ​​هزینه ماهانه حدود 40لیر (10 پوند) در ماه است
  • – برق: متوسط ​​هزینه ماهانه حدود 100لیر (25 پوند) در ماه است
  • – مالیات شورا: حدود 140لیر در سال (35 پوند) است
  • – مالیات زباله: هزینه سالانه که مجموعه سطل های آن را پوشش می دهد: 70 لیر (17.50 پوند) است
  • – اینترنت: مبلغ 60لیر (15 پوند) در ماه برای اینترنت نامحدود با TTNet پرداخت کنید ، گرچه راه اندازی آن ارزان تر ، مانند نصب 300لیر و 3لیر در ماه ، از طرف اپراتورهای مستقل در دسترس است ..
  • – بیمه املاک: ​​یک ویلای سه خوابه به بیمه نیاز دارد که بیمه زلزله 40 تا 50 پوند است که اجباری است.

هزینه های بهداشتی و درمانی در ترکیه

کسانی که به دنبال زندگی دائم در ترکیه هستند ، به یک مجوز اقامت سالانه احتیاج دارند که هزینه اصلی آن 50 پوند باشد ، اما استفاده از افرادی مانند مترجم ، به طور طبیعی متحمل هزینه های متغیر خواهد شد. مجوزها به شرط آنكه شخص متقاضی بیمه درمانی داشته باشد داده می شود اما برای بیش از 65 سال مجانی است. از طرف دیگر ، دریافت ویزای توریستی 90 در 180 روزه ، 12.50 پوند هزینه دارد.

بهداشت و درمان یک مورد اساسی برای بسیاری از مهاجران است ، آنها می توانند برای پوشش عملیات پزشکی از طریق بیمارستان های دولتی به دولت SGK هزینه پرداخت كنند. این هزینه برای یک زوج متاهل 395لیر (98.75 پوند) در هر ماه است. اگر متاهل نیستید ، به ازای یک نفر 395لیر پرداخت می کنید. در صورت استفاده از بیمارستانهای خصوصی ، SGK شما بخش کمی از هزینه های مالی را تحت پوشش خود قرار می دهد. و مردم محلی نیز برای مراقبت های بهداشتی خود مبلغ مشابه را به SGK پرداخت می کنند …

بیمه درمانی خصوصی، بسیاری از افراد را از هزینه های بالای درمان و عملیات در بیمارستان های خصوصی محافظت می کند. هزینه ها بر اساس سن و وضعیت سلامتی فرد متغیر است. انتظار می رود که یک مرد 48 ساله سالانه حدود 700 لیر (175 پوند) بپردازد.

مواد غذایی و آشامیدنی

با افزایش تورم در حدود 7.5 درصد در سال ، متوسط ​​هزینه هفتگی خرید برای دو نفر در حدود 150 هزار لیر است (37.50 پوند). برای افراد سیگاری ، یک بسته سیگار به طور متوسط ​​حدود 50/7 لیر تا 50/9 لیر است، گوشت ، به ویژه گوشت گوسفند و گوشت گاو گران تر هستند، در حالی که مرغ و ماهی نسبتاً مقرون به صرفه است . برای یک وعده غذایی در یک رستوران که غذای قاره ای را سرو می کند ، انتظار داشته باشید حدود 118 لیر ، از جمله نوشیدنی هاو…  هزینه کنید. با این حال ، کسانی که به دنبال غذای ترکیه هستند خوشحال خواهند شد که بدانند که قیمت ها به طور قابل توجهی پایین هستند ، تقریباً نیمی از هزینه …

صرفه جویی در پول و کار در ترکیه

اگر به دنبال بالا بردن درآمد ماهانه خود با کار هستید ، توجه داشته باشید که خارجی ها به طور غیرقانونی کار می کنند مگر اینکه مجوز کار معتبر داشته باشند. اجازه کار می تواند به صورت جداگانه یا جزئی با کارفرما اعمال شود ، اما هزینه ها می توانند متفاوت باشند ، چیزی در حدود 375 پوند است. با این حال ، حداقل دستمزد در ترکیه فقط 1،300 لیر (ماهانه 325 پوند) است ، بنابراین باید دقت شود که آیا ارزش آن را دارد …

بسیاری از مهاجران از نرخ سود سالم برای حساب پس انداز استفاده می کنند. اگرچه نرخ ها با توجه به مبالغ پولی که در حساب بانکی با بهره بالا TL 8Turkish Lras دارید متغیر است ، اما انتظار دارید که متوسط ​​درصد ماهانه بین 10 تا 13 درصد باشد. بانک ها برای ماه اول پاداش ماهانه ارائه می دهند ، اما در پایان به نرخ بازار خود باز می گرداند …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *