• نوع دانشگاه
  • شهر
  • رتبه دانشگاه
  • نحوه پذیرش
  • دولتی
  • استانبول
  • رتبه 11 دانشگاه های ترکیه
  • قبولی در آزمون SAT

دانشگاه مرمره ترکیه

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید ، شما را با دانشگاه مرمره (به زبان ترکی: Marmara iversniversitesi) که یک دانشگاه دولتی در منطقه فاتح استانبول، ترکیه است. رئیس (رئیس دانشگاه) از سال 2014 امین آرات بوده است آشنا می کنیم.دانشگاه مرمره با بیش از 3000 عضو هیئت علمی برجسته و کالج دانشجویی که به 60.000 نفر می رسد در چندین پردیس پراکنده در سراسر شهر استانبول مشغول فعالیت هستند.دانشگاه خود را به سرعت با قدمت بین المللی به همراه دانشکده های مهندسی ، پزشکی و دندانپزشکی که رسانه های آموزشی به زبان ترکی و انگلیسی هستند، ارتقاء داد.

تماس با توران گشت

این دانشگاه شامل دانشکده اقتصاد و علوم اداری است که به چهار زبان ترکی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی آموزش می دهد، بنابراین دانشگاه مرمره را به عنوان تنها دانشگاه “چند زبانه” در ترکیه تبدیل می کند.با موفقیت چشمگیر به ویژه در زمینه های پزشکی ، حقوق و هنرهای زیبا ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان در ارتقاء کیفیت آموزش و اجرای مؤثر مطالعات علمی در دانشگاه مرمره در مشارکت و فداکاری خود در کارهای دانشگاهی به رقابت می پردازند.

 

آموزش دانشگاه

دانشگاه مرمره آموزش به روز و معاصر را ارائه می دهد ، شرایط جامعه مدرن امروزی را با راهنمایی هنجارهای روشنگری ارائه می دهد و دانشجویان را برای آینده از طریق مدیریت دموکراتیک مشارکتی مطابق با اصول تعیین شده توسط قانون اساسی ترکیه آماده می کند.

در راستای تحقق این اهداف، 2839 عضو هیئت علمی از جمله 558 استاد، 234 استاد دانشجو ، 569 استادیار دستیار، 987 معاون پژوهشی، 172 مدرس، 78 متخصص و 3 مترجم شاغل مشغول به فعالیت هستند.

دانشگاه مرمره ترکیه

500 عضو هیئت علمی در دانشگاه های دیگر تدریس می کنند، بنابراین دانش و تجربه خود را از سنت مرمره به اشتراک می گذارند.

دانشگاه مرمره دارای 57000 دانشجو است که از این تعداد 44661 نفر دانشجوی کارشناسی و 7406 دانشجوی کارشناسی ارشد هستند. در مجموع 1،354 دانشجوی خارجی از 73 کشور در این موسسه مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان دختر 54٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

تاریخچه دانشگاه مرمره

یکی از قدیمی ترین مؤسسات آموزشی ترکیه است، دانشگاه مرمره در سال 1883 با عنوان حمیدیه تیکارت مکتب الیسی در خانه ای در مرکز استانبول تأسیس شد. وقتی اولین دانشجویان دوره های خود را در سال 1887 به پایان رساندند، فقط 13 فارغ التحصیل وجود داشتند، گرچه امروزه ده ها هزار دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند و از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

این دانشگاه قبل از تبدیل شدن به دانشگاه مرمره در سال 1982 ، چندین تغییر نام را تجربه کرد و امروز 16 دانشکده جداگانه و همچنین دانشکده پزشکی وجود دارد. دوره ها به دو زبان ترکی ، انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی یا عربی تدریس می شود و دانشگاه مفتخر است که تنها موسسه آموزش عالی چند زبانه در ترکیه است. این دانشگاه همچنین دارای مدارس حرفه ای ، مؤسسات دانشگاهی و مدارس تحصیلات تکمیلی است که بیشتر آنها در پایتخت ترکیه واقع شده اند.

 

دانشگاه مرمره ترکیه

 

موقعیت دانشگاه

این دانشگاه از 14 دانشگاه در دو طرف اروپایی و آسیایی استانبول تشکیل شده است. پردیس های Acıbadem ، Anadoluhisarı ، Başıbüyük ، Göztepe ، Haydarpaşa ، Kartal Pendik و Bağlarbaşı همه در ضلع آسیایی این شهر واقع شده اند و دومی آن بزرگترین است. در ساحل اروپا پردیس های Bahçelievler ، Beyazıt ، Nişantaşı ، Sultanahmet ، Tarabya و Şişli قرار دارند و Şişli کوچکترین است که فقط یک ساختمان تشکیل شده است.

این دانشگاه از بین المللی چشمگیر برخوردار است و چندین دانشکده در مسابقات مختلف با سایر دانشگاه های بین المللی رقابت می کنند. برنامه Erasmus به دانشگاه کمک کرده است تا روابط بین المللی دیگری را توسعه دهد و توافق های همکاری با دانشگاه های سراسر اروپا برقرار است.

برخی از مشهورترین افراد ترکیه در دانشگاه مرمره تحصیل کرده اند، از جمله رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان، بنیانگذار مجمع انرژی ترکیه نسلیان گوکدمیر، بازیگر طنز کمال سونال و رئیس اطلاعات رسانه ای آیدین دوگان همگی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *